Balsiuose – pirmasis Lietuvoje vietos bendruomenės įsteigtas šaulių būrys

Su BB loguBalsių bendruomenės būstinėje vakar susirinko patriotiškai nusiteikę kaimynai – čia įvyko pirmasis Balsių šaulių būrio susirinkimas. Šis būrys – pirmasis vietos bendruomenės pagrindu įsteigtas šaulių junginys Lietuvoje.

„- Labai džiaugiamės, kad kartu su Lietuvos šaulių sąjunga subrandinome pirmąjį Lietuvoje vietos bendruomenės pagrindu įsteigtą šaulių būrį. Tai leis ne tik gerinti bendruomenės pasiruošimą gynybai, stiprinti patriotines vertybes, bet ir padėti bendruomenei. Pavyzdžiui – gyvename gražioje vietoje, aplink miškai, ežerai, kur reikia stiprinti gyvosios gamtos apsaugą ir didinti pažeidimų kontrolę. Čia vėlgi į pagalba gali ateiti Lietuvos Šaulių sąjungos bendradarbiavimas su Aplinkos apsaugos ministerija. Naujasis Balsių šaulių būrys padės užtikrinti saugą ir įvairių bendruomenės renginių metu, o esant pavojaus situacijai, kaimynai ir bendruomenės nariai žinos į ką kreiptis pagalbos.“ – džiaugėsi Balsių bendruomenės pirmininkas Rimantas Micka.

Balsių šauliai praeis įprastus šaulių mokymus, o kolektyvinių įgūdžių treniravimas vyks jau kaip vieningos komandos, mat yra svarbus kovinio kolektyvo susiklausymas. Mokymai apims įvairių įgūdžių ugdymą – tai ir šaudimo, taktinio paruošimo, išgyvenimo, aliarmo, civilinės saugos ir pagalbos civiliams bei statutiniams pareigūnams mokymai.

Balsių Šaulių būrys priklausys Perkūno šaulių kuopai, kuri yra Karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės dalis.

Pirmajame susirinkime patvirtinta Balsių šauliai būrio struktūra, išrinkta vadovybė, numatytos artimiausios veiklos ir mokymai. Viena svarbių veiklų – tikrųjų bendruomenės narių kvietimas prisijungti prie šaulių būrio, mat tikrieji Balsių bendruomenės nariai, tai savo aplinkai neabejingi kaimynai.

Balsių šaulių susiformavimas – tai įrodymas, jog kaimynai neabejingi ir tėvynės gynybai.

Tikimės, jog Balsių šaulių būrys sparčiai pildysis ir kviečiame kaimynus jungtis į Balsių šaulius. Kviečiame jungtis tiek vyrus, tiek ir moteris – dabar jau būriui priklauso ir aktyvi kaimynė Akvilė!

Tėvynės labui!

Dėl platesnės info: Eitautas Bartuškevičius, +37061139993, eitautas@gmail.com

Skip to content