Partneriai

UAB „Balsių mokyklos SPV“

Rėmėjai

Mieli Balsių bendruomenės nariai, informuojame, kad Balsių bendruomenės narių visuotinis ataskaitinis – rinkiminis susirinkimas vyks š.m. vasario 27 d. nuo 18:30 val. Dėl nario mokesčio sumokėjimo už 2019 m. Mielas Balsių bendruomenės nary, primename, kad nario mokestį reikėtų susimokėti už einamuosius metus iki š.m. Birželio mėn. 1 d.

Apie Balsius

Vilniaus m., Verkių seniūnijos asociacija „V.O. Balsių bendruomenė“.

APIE BALSIUS

 Balsiai, tai šiaurinėje Vilniaus m. Verkių seniūnijos dalyje įsikūręs individualių gyvenamųjų namų mikrorajonas su gretimai esančiais kaimais (Kryžiokų, Krakiškių, Ožkinių, Naujanerių, Pagubės, Sakališkių, Birelių,  Naujųjų Verkių gyvenviete ir gausia (apie 40-ties)  sodų bendrijų bendruomene). Didžiulė teritorija tarsi įrėminta: iš pietų supa Verkių regioninis parkas, vakaruose – nuostabiai žalias Balsio ežeras, rytuose -Neries vingiai, šiaurėje – baigiasi ties Vilniaus m. riba.

AERO foto 2010

  BALSIŲ BENDRUOMENĖS VEIKLA

 Kadangi besikuriantys gyventojai susidūrė su begalę problemų, tad joms spręsti 2002 m. buvo įkurta Visuomeninė Organizacija Balsių bendruomenė. Bendruomenės Tarybą savo veikloje užsibrėžė gana ambicingus planus, kuriuos sėkmingai vykdo iki šiol.
2013–2015 m. Balsių bendruomenės taryba

Kultūrinių vietos gyventojų poreikių tenkinimui kasmet organizuojami tradiciniai, turintys didelį susidomėjimą ir tęstinumą, skatinantys bendruomeniškumą ir kaimyninius ryšius, kultūros ir sporto renginiai.

 Balsių bendruomenės foto galerija

  Pagrindinė, tradicinė bendruomenės šventė rengiama nuo 2002 m. ji vyksta birželio mėn. pirmoje pusėje. Kultūrinėje programoje populiarumo sulaukė vietos talentų konkursas „Balsingi Balsiai“, Balsių mokyklos auklėtinių programa ir svečių pasirodymai. „Gražiausios sodybos“ konkursas  pagyvino gyventojų norą dalyvauti ir būti aktyviais, pavyzdį rodančiais bendruomenės nariais. „Gražiausios sodybos“ konkurso laureatai  buvo pastebėti ir įvertinti Vilniaus m. kasmetiniuose konkursuose „Žydintis Vilnius“ ir net puikuojasi išleistame Lietuvos gražiausių sodybų albume. Tai skatina puoselėti ir tvarkyti savo ir gyvenvietės aplinką ir, žinoma, pagarbą mus supančiai aplinkai, o kaip žinia gražioje aplinkoje ir žmonės tampa nuoširdesni ir atviresni. Bendrai renginyje apsilanko virš 1500 vietos gyventojų ir svečių. Šventę vainikuoja didelio laužo užkūrimas ir įspūdingas fejerverkų šou. Renginio pasiruošime ir pravedime kaskart dalyvauja virš 30 savanorių nes viskas daroma savo jėgomis. Tik dalinai renginys remiamas seniūnijos ir savivaldybės kultūros programų. Daugumos rėmėjų įmonių vadovai yra Balsių gyventojai, kurie puoselėja gražias tradicijas. Tokia patirtis daugeliui yra labai naudinga, nes suteikia kūrybinį džiaugsmą.

Bėgimas 3,3 km Balsių gatvėmis. Startuoja apie 130 bėgikų. Dalyvių amžius nuo 5 iki 85 metų, tačiau gausiausiai atstovauja 10 – 25 metų jaunimas, dažni svečiai turintys net olimpinę patirtį bei profesionalūs sportininkai ir veteranai. Sporto šventė rengiama jau 10 metų ir finansuojama iš bendruomenės lėšų.

Tradicinė, vienuoliktoji Balsių Bendruomenės šventė 2012 06 09

 Balsių bendruomenė tapo viena aktyviausių ir žinomiausių bendruomenių ne tik Vilniuje, bet ir Lietuvoje,  į problemų sprendimą žvelgianti kūrybiškai.

Per dešimt metų mikrorajonas labai pasikeitė. Išasfaltuota virš 15 km. gatvių, įrengtas jų apšvietimas. Visa tai pasiekta ir organizuota prisidedant gyventojams.

Aktyvi veikla buvo pastebėta ir įvertinta.  2006 m. įteiktas „Metų bendruomenės“ apdovanojimas. Esame 2010 m. respublikinio konkurso „Darni aplinka“ ir Nacionalinio bendruomenių konkurso „Tikime laisve“ finalininkai ir nugalėtojai.

 2008 m. įkurtas Mitologinis parkas, kuriame jau 5 metus rengiami tarptautiniai granito skulptūros simpoziumai. Jų metu sukurti 25 profesionalių skulptorių granito, metalo ir medžio darbai eksponuojami parke. Parkas tapo bendruomenės renginių, sporto ir poilsio vieta. Taip pat čia įrengta krepšinio aikštelė, lauko treniruoklių kompleksas, vaikų žaidimų aikštelės.  Talkų metu pasodinti medžiai ir įrengti takai.

Balsių „MITOLOGINIS PARKAS“

Daug dėmesio skiriama viešosioms erdvėms, jų apželdinimui, praktiniam panaudojimui –  nuo privatizavimo išsaugoti 5 sklypai pritaikyti visuomenės poreikiams, mokyklai, darželiui, parkui.

 Saugios kaimynystės projektas „Saugūs balsiai“  jau gyvuoja antrus metus. Tai pažangus žingsnis bendradarbiaujant su privačia saugos tarnyba, kuri užtikrina tvarką renginių metu ir greitą reagavimą saugant būstus,  taip pat ji teikia visą paketą socialinių paslaugų.

 Po devynerių metų intensyvaus bendruomenės narių darbo 2011 m. Balsiuose duris atvėrė moderniausia mokykla Lietuvoje. Ją lanko 765  moksleiviai, po pamokų vyksta neformalus ugdymas ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

2011 09-01 mokyklos atidarymas

Ateities planuose yra numatyta įkurti Balsių visuomeninį daugiafunkcinį centrą, kur viename sklype galėtų įsikurti sveikatos priežiūros centras, sporto kompleksas, vaikų darželis, vaikų ir senjorų dienos centras, kavinė, seniūnijos ir bendruomenės centrai, saugos tarnyba ir kredito unija. Greta iškiltų dvasingumo centras – koplyčia, būtų  suprojektuoti ir įrengti pėsčiųjų – dviračių takai.

Balsių daugiafuncinis centras

 Didėjant gyventojų skaičiui, kuris sparčiai artėja prie 10 tūkst., atėjo laikas modernizuoti susisiekimo tinklą ir atnaujinti esamą. Ketiname aktyviai dalyvauti naujojo Vilniaus m. bendrojo plano iki 2025m.  rengime. Tikime, kad aktyvi bendruomenė gali savimi pasirūpinti ir garbingai atstovauti savo interesams miesto savivaldoje, būti lygiaverčiu partneriu ir konsultantu.

 BENDRADARBIAVIMAS

 Yra užmegzti ryšiai su Punsko (Lenkija), Caste Vale (Didžioji Britanija) bendruomenėmis. 
Numatoma vystyti bendradarbiavimą ir semtis patirties Šiaurės šalyse. Vilniaus Balsių pagrindinė mokykla, Verkių ir Pavilnių regioninis parkas.

 RENGINIAI

 Kultūrinių vietos gyventojų poreikių tenkinimui kasmet organizuojami tradiciniai, didelio susidomėjimo sulaukiantys, skatinantys bendruomeniškumą ir kaimyninius ryšius, kultūros ir sporto renginiai.  Kultūrinių vietos gyventojų poreikių tenkinimui kasmet organizuojami tradiciniai kultūros ir sporto renginiai, kurie skatina bendruomeniškumą ir kaimyninius ryšius bei sulaukia didelio susidomėjimo.

Pagrindinis renginys yra Balsių bendruomenės šventė, kuri organizuojama nuo 2002 m. ir tradiciškai vyksta birželio mėn. pirmoje pusėje. Renginyje apsilanko virš 1500 vietos gyventojų ir svečių. Šventės organizavime kaskart dalyvauja virš 30 savanorių, nes viskas daroma savo jėgomis. Renginys tik iš dalies remiamas seniūnijos ir savivaldybės kultūros programų. Daugumos renginį remiančių įmonių vadovai yra Balsių gyventojai, kurie puoselėja gražias bendradarbiavimo tradicijas. Tokia patirtis daugeliui yra labai naudinga, nes suteikia kūrybinio džiaugsmo.

Šventę sudaro dvi pagrindinės dalys: sportinė ir kultūrinė.

Sporto aistruoliai dalyvauja 3,3 km bėgime Balsių gatvėmis. Startuoja apie 130 bėgikų. Dalyvių amžius nuo 5 iki 85 metų, tačiau aktyviausias 10 – 25 metų jaunimas, dažni svečiai –  profesionalūs sportininkai ir veteranai, kai kurie iš jų turintys net olimpinės patirties. Ši sporto šventė rengiama jau 10 metų ir finansuojama iš bendruomenės lėšų.

Kultūrinėje programoje populiarumo sulaukia vietos talentų konkursas „Balsingi Balsiai“, Balsių mokyklos auklėtinių programa ir svečių pasirodymai.

Šventę vainikuoja didelio laužo užkūrimas ir įspūdingas fejerverkų šou.

Tradicinė, vienuoliktoji Balsių Bendruomenės šventė 2012 06 09

Gražiausios sodybos konkursas  pagyvino gyventojų norą puoselėti savo gyvenamąją aplinką ir būti aktyviais, pavyzdį rodančiais bendruomenės nariais. Gražiausios sodybos konkurso laureatai  buvo pastebėti ir įvertinti Vilniaus m. kasmetiniuose konkursuose „Žydintis Vilnius“ ir net  puikuojasi išleistame Lietuvos gražiausių sodybų albume. Tai skatina gražinti bei tvarkyti savo ir gyvenvietės aplinką ir, žinoma, ugdo jai pagarbą, o, kaip žinia, gražioje aplinkoje ir žmonės tampa nuoširdesni bei atviresni.

 Gražiausios sodybos konkursas 2012

Tvarkingiausios gatvės konkursas 2012

 Kalėdų proga Balsių bendruomenė kasmet pagamina originalius sveikinimo atvirukus, kurie pasiekia apie 1000 mūsų bendruomenės šeimų. Šiemet atviruko kūrimo iniciatyvą perėmė jaunoji karta – Balsių mokyklos mokiniai.

Kalėdinio atviruko konkursas 2012 (Pusfinalis)

Kalėdinio atviruko konkursas 2012 (Finalas)

   Užgavėnės – tai labiausiai po žiemos sąstingio laukiama šventė, kuriai ruošiamos kaukės ir apdarai, kepami blynai, gilinamasi į etnografines tradicijas. Balsių bendruomenės Užgavėnių šventė vyksta visų pamėgtame „Mitologiniame parke“.  Ši šventė tapo labai populiari, konkuruojanti su kitais tradiciniais Vilniaus m. renginiais, tad dalyvių skaičius kaskart auga. Renginio scenarijų padeda paruošti šios srities specialistai, išsaugant senolių tradicijas ir perduodant jas jaunajai kartai. Folkloro kolektyvai moko apeiginių dainų ir šokių, neapsieinama ir be Lašininio ir Kanapinio personažų, parenkamų iš bendruomenės gyventojų, kurie su savo suburtomis komandomis varžosi virvės traukimo rungtyje, maišų mūšyje ir pan. Sotaus, suneštinio vaišių stalo tradicija skatina nuoširdų bendravimą šeimomis, suartina skirtingų gatvių gyventojus, užmezga ilgalaikius draugiškus ryšius. Šventėje dalyvauja virš 500 žmonių.

Užgavėnės Balsiuose 2013 (I albumas)

Užgavėnės Balsiuose 2013 (II albumas)